Colobot Forum - International Colobot Community

Full Version: Studia informatyczne
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
(07-29-2015, 12:13 AM)tomangelo Wrote: [ -> ]Na pierwszy rok na takich studiach potrzebny jest jakiś własny komputer do rozwiązywania zadań czy do nauki?

Na zajęcia nie musisz (ale możesz) przynosić swojego sprzętu, ćwiczenia z typowo informatycznych tematów oczywiście mają miejsce w laboratoriach komputerowych. Poza zajęciami możesz korzystać z komputera w bibliotece czy w wydziałowych pracowniach komputerowych - ale jest to nie wygodne i ograniczające, wybierając się na taki kierunek nie uciekniesz od swojego PC, który to nie musi być wysokich lotów.

Jeżeli chodzi o różnice pomiędzy FTIMS i WEEiA to też z początku się zastanawiałem, kiedyś ktoś mi powiedział że nic nie straciłem na idąc EEiA - dzisiaj stwierdzam że faktycznie miał rację. Poziom FTIMS nie jest jakoś wyższy (poza rekrutacją, kiedyś był to kierunek zamawiany), taki jest ogólny wniosek, miałem okazję pomagać, współpracować czy dyskutować z osobami tam się kształcącymi. Na pewno mają tam więcej teorii, matematyki, fizyki itd. - która dla co niektórych może być problematycznie upierdliwa.

Większość organizacji przeniosło swoje kanały informacyjne z typowego web page na facebook (ehhh).
Grami zajmują się na FTIMS, rzecz jasna pojawiają się tam też ludzie z innych wydziałów. Są graficy, "wymyślatorzy" i programiści. Prowadzone były warsztaty z unity engine, MAX 3D, by potem dobrać się w grupy 2-4 osoby i zrobić "coś grywalnego". Na końcu był udział we wspólnym projekcie, jakaś gra czołgowa jak dobrze pamiętam. Jakie są dalsze perspektywy, tego jeszcze nie wiem.
Z reszty, gdzie coś naprawdę się dzieje:
Koło młodych informatyków - ostatnio zaczęli prężniej działać ale niestety nie w kierunku gamedev http://kmi.iis.p.lodz.pl/wp/
Grupa .NET - skupieni wokół technologii microsoft.
Studenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR – elektronika i robotyka

Dysponuje kontaktami do większości istotnych tam osób - gdyby komuś zależało.
Wielkie dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.
Ja również pięknie dziękuję, więcej się o studiach na PŁ dowiedziałem z tego tematu, niż ze wszystkich rankingów, opinii i innych pierdół. Wink

@tomangelo: Podjąłeś już decyzję czy jeszcze się wahasz? Z tego co widzę tutaj głównie ludzie związani z Łodzia, więc o Częstochowie się raczej zbyt wiele nie dowiesz, stąd moje pytanie.
Jeszcze się trochę wacham, chociaż trochę już się wyjaśnia.
Jeśli chodzi o studia informatyczne na PCz, to tylko na WIMiI. Inne wydziały też mają informatykę, tylko jest ona uproszczona i ukierunkowana pod to czym się na danym wydziale zajmują. Poziom nauczania nie jest tutaj jakiś wybitnie wysoki, aczkolwiek program jest w większym stopniu dostosowany do rynku. Nauczą cię tutaj m.in. o sieciach komputerowych, programowaniu w wielu językach, systemach mobilnych, aplikacjach WWW i bazach danych. Jeśli nie przyszedłeś tylko po "papierek" i będziesz się uczyć, to wyjdziesz z solidną wiedzą. Program jest w sporej części zgodny z "ważniakiem" (http://wazniak.mimuw.edu.pl/).
Powoli przekonuję się do Łodzi, mam jednak pewne pytanie co do osprzętu, gdyż jak rozumiem własny laptop będzie użyteczny. Jednak czy wystarczy choćby pierwszy lepszy używany model będący w stanie wyświetlić jakąś stronę internetową, czy potrzebne będą tu jakieś lepsze jednostki typu dedykowane GPU z CUDA>=2.0 czy DirectX 11?
(08-18-2015, 05:24 PM)tomangelo Wrote: [ -> ]Powoli przekonuję się do Łodzi, mam jednak pewne pytanie co do osprzętu, gdyż jak rozumiem własny laptop będzie użyteczny. Jednak czy wystarczy choćby pierwszy lepszy używany model będący w stanie wyświetlić jakąś stronę internetową, czy potrzebne będą tu jakieś lepsze jednostki typu dedykowane GPU z CUDA>=2.0 czy DirectX 11?

Generalnie obejdzie się bez tego wszystkiego, na 6 semestrze jest przedmiot w blokach obieralnych obejmujący programowanie obliczeń równoległych z CUDA. Do tego czasu nie będziesz widział takich problemów, albo nie wybierzesz tych zajęć.

Akademik/mieszkanie masz już upatrzone czy będziesz dojeżdżać?
W sumie jedno i drugie, bo mam miejsce w V DS, trzeba będzie ogarnąć komunikację miejską.
@tomangelo: Jakbyś już się ulokował, to daj znać. IMHO fajnie byłoby się spotkać w kilka osób z forum. Smile
Pierwszy w historii ICC ColoMeeting Big Grin ?
V DS to nie fajnie, staraj się i próbuj przenieś gdzieś bliżej jak tylko się da. Zawsze po jakimś czasie się udaje. Dojeżdżać stamtąd najlepiej tramwajami 15, 15A.
Przy najbliższej okazji spróbuję się przenieść, do tego czasu będę korzystać z uroków komunikacji miejskiej.
Pages: 1 2