Colobot Forum - International Colobot Community

Full Version: Nieagresywne Mrówki...
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Witam serdecznie, szukałem odpowiedzi w google i na forach (rozne zagadnienia) ale nie znalazlem nigdzie nawet tematu z takim zapytaniem. Moj problem jest nastepujacy: Kiedy tworze wlasny poziom a w nim krolowa obych ktora ma wbity normalny program lady02 itd, to mrowki jakie ona tworzy sa nieagresywne, po prostu w momencie wyklucia stoja w miejscu i sie nie ruszaja, nawet zmieniajac skrypt na np. ant10 gdzie owe mrowki na nas nacieraja w misji 2 planety 5 to w dalszym ciagu po pojawieniu sie stoja, tak samo jest w przypadku spawnu przez krolowa innych obcych. Dodam, iz w ostatniej misji nowej ziemi AlienQueen robi pare mrowek w okregu ktore rowniez sa nieagresywne i nawet sie nie ruszaja, dodatkowo powinna dorabiac mrowki ktore atakuja nasza glowna pozycje jak to bylo w Colobocie ktorego mialem z gazetki, a tutaj nic... Posiadam aktualnie Colobota Gold Edition pobranego z stronki Colobot.info.
Hmm, to się robi już dziwne. Rozumiem, że używasz wersji Alpha 0.1.4, tak? Jeśli tak, to ciężko powiedzieć, co jest nie tak, gdyż przed wydaniem 0.1.4 dokładnie sprawdzaliśmy i problemów z AlienQueen w ostatniej misji nie dostrzegliśmy. A kilku już ludzi miało z tym problemy mimo to :/ . Cóż, niebawem będziemy finalizować prace nad wersją 0.1.5, która nie powinna mieć już tego, oraz wielu innych problemów i właściwie dość dużo nowego wprowadza do gry.
W jednym z filmów Let's Play na YT pojawił się ten sam bug, więc jakoś musiało się to jednak przedostać.
No dobrze, zostaje mi tylko czekać na wydanie aktualizacji, a póki co dysponujemy jakaś alternatywą? Ponieważ generator inwazji z strony Colobot.info nie generuje obcych na mapie...
Jako alternatywę możesz pobrać wersję Dev (plik binarny .exe + paczka danych), zawierającą wszystkie zmiany jakie wprowadzone będą w Release 0.1.5.
Generator inwazji był tworzony z myślą o oryginalnym Colobocie, w przyszłości będzie on przystosowany do Gold Edition.