Colobot Forum - International Colobot Community

Full Version: Podkładanie Baterii
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Witam
Mam problem a dokladnie jak zrobić aby robot nurek podjeżdzał prosto przed robota i zostawiał ładunek. Problem jest w tym ze sa obok siebie dwa roboty i zostawia w losowych miejscach co bardzo utrudnia działanie. Dziękuje I Pozdrawiam
Hej
Co masz dokładnie na myśli? Żeby położył ładunek PRZED robotem a nie gdzieś koło niego, ani nie za nim?

Na mój chłopski rozum można pokombinować z kazaniem mu jechać kawalek przed niego, sprawdzenia orientacji i ustawienia się dokładnie w drugą stronę. Wiem, zagmatwane i z użyciem najprostszych narzędzi ale jestem nowicjuszem i jest 4 rano więc wybaczcie Wink

Przy okazji - świeżo się zarejestrowałem na forum więc - Witajcie Smile
Lokalizujesz robota-cel, przed którego masz postawić ładunek. Obiekt zawiera oprócz lokalizacji także kąt - więc musisz ustawić się z tej strony robota-celu w odległości, by być przed nim. Najlepiej skierować się przeciwnie (ten sam kierunek, przeciwny zwrot) żeby nie mieć problemów z tym, że raz będziesz tyłem, raz bokiem... a tak to ustawi się ładunek prosto pod nim.

To tak w teorii. W praktyce trzeba się pobawić i zobaczyć czy działa, czy nie ma przeszkód gdzieś... No i pomyśleć czy ten mój pomysł ma w ogóle sens, bo jest robiony na szybko i na sucho - tak jak mówię "w teorii".