Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co jest planowane w następnej wersji Golda?
#24
(07-23-2015, 03:12 PM)michx Wrote: A nie lepiej byłoby obrabiać RAWy, czy wystarczą Wam jpegi? Mogę wrzucić poglądowo na google dysk folder z takimi zdjęciami i te które się nadadzą poźniej wrzucić w RAWie.

Nie wrzucaj RAW, skonwertuj do formatu kompresującego bezstratnie, np. PNG.

(07-22-2015, 10:02 AM)RaptorParkowsky Wrote: Co do chmur sprawa jest nawet prostsza niż myślałem, mając do dyspozycji tak dobre zdjęcia. Choć generalnie najlepiej by było mieć tych zdjęć nieco więcej, zrobionych w różnych porach dnia i najlepiej część z nich pod słońce (by zminimalizować ilość ciemnych fragmentów obłoku). Np. na Nevadzie w grze swobodnej mamy do czynienia z chmurami w kolorystyce popołudniowej, gdy słońce zachodzi i robi się już późny wieczór, a niebo staje się czerwone. Czegoś takiego samym balansowaniem kolorów nie mogłem zbytnio osiągnąć, by wyglądało to dość naturalnie. Tak więc, w miarę możliwości byłbym wdzięczny za więcej zdjęć Smile .

Narzędziami do balansu kolorów, kontrastu i jasności nie zabarwisz nieba na inny kolor. Do tego celu tworzy się dodatkową warstwę powyżej bieżącej w trybie Barwy, Koloru, Nasycenia lub Wartości a następnie odpowiednio barwi całość lub wybrany jej fragment.
"After three days without programming, life becomes meaningless."
~The Tao of Programming


Messages In This Thread
RE: Co jest planowane w następnej wersji Golda? - by tomaszkax86 - 07-23-2015, 05:19 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)