The following warnings occurred:
Warning [2] count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable - Line: 906 - File: showthread.php PHP 7.2.24-0ubuntu0.18.04.15 (Linux)
File Line Function
/showthread.php 906 errorHandler->error




Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka pytań dot. grafiki 2d i 3d
#1
Hej,
mam problem który dotyczy wyboru drogi szkolenia się w czymś. Ogólnie nie wiem czy to dobry pomysł pójść w grafikę 2d albo 3d - zawsze jakoś boję się że nic z tego nie wyjdzie. Mam doświadczenie? Sam nie wiem, dlatego podrzucę kilka prac.

3D tutaj: - http://imgur.com/a/flKyB#0 (tylko Wings3D)
2D tutaj: - http://imgur.com/a/SvQmw (tylko wektorowa w AI)

Chciałbym aby ktoś doradziłby mi czy kontynuować to czy dać sobie z tym spokój.

Sprawa wygląda tak, 7lat temu jako mały napaleniec nie miałem dobrego komputera więc kiedy wszyscy moi koledzy grali w gry itp., ja zainteresowałem się Wingsem3D, szczerze zrobiłem ponad 200 modeli które nie były jakimś wielkim dziełem sztuki, po formacie przepadły ale to nie ważne, po prostu mam do czego wracać wspomnieniami. Przez te 7 lat kiedy nagle przestałem robić te modele z powodów zdrowotnych, szybko do nich nie powróciłem bo dopiero może miesiąc temu.. W Illustratora zabawiałem się rok temu ale też przestałem.

Pytanie dlaczego nie daje mi to satysfakcji? Bo nie mam po co robić tych prac, robiłem za początku żeby się nauczyć, bo może będzie fajne ale jak nie mam robić tego w jakimś konkretnym celu to traci to dla mnie sens..  Zastanawiałem się aby może jakoś wam pomóc ale nie mam pojęcia czy mi się uda.
Głównie zwracam się do grafików 2d/3d - czy z takim nastawieniem jest sens pchać się w ten kierunek?



Mam już 19 lat więc najwyższa pora zacząć robić coś ciekawego. Sam nie wiem, bo gdy rozmawiam o tym z innymi ludźmi, np. w kolegami z klasy bądź kimś innym w moim wieku to może z 1/10 osób ma jakieś głębokie zainteresowanie - tylko mnie brak czegoś takiego strasznie denerwuje, z drugiej zaś strony może za bardzo naciskam na tą grafikę, bo nigdy nie chciałem zostać grafikiem - ale tworzyć gry ale programowanie mnie kompletnie nie interesuje (kiedyś colobotowałem kilka dni, ale jakoś mnie to nie bawiło zbytnio) więc uczepiłem się 3D ale to tez jest grafik więc może próbuję uznać to za pasję którą tak na prawdę nie jest.
Gdy zrobię jakiś fajny model to jestem zadowolony ale podczas jego robienia nie jestem jakoś zbytnio szczęśliwy bo to masa roboty.
Zastanawiam się czy ktoś stąd tez tak ma..

Może jest jakiś dobry powód aby zostać przy 2d/3d? Mi z fajnych rzeczy przychodzi do głowy robienie obiektów 3d do gier, jakieś fan-arty byłyby ciekawe pewnie tez ale to raczej tyle. I wg mnie trochę za mało tego.

Wybaczcie za ten głupi temat, wybrałem się na inf bez większej wiedzy więc po prostu jestem nie pewny teraz tej drogi, a wiem że są tutaj ludzie pełni pasji skoro tworzą projekt Colobot GOLD (:


Messages In This Thread
Kilka pytań dot. grafiki 2d i 3d - by SuawekX7 - 09-06-2015, 02:56 PM
RE: Kilka pytań dot. grafiki 2d i 3d - by Simbax - 09-06-2015, 04:24 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)