The following warnings occurred:
Warning [2] count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable - Line: 906 - File: showthread.php PHP 7.2.24-0ubuntu0.18.04.15 (Linux)
File Line Function
/showthread.php 906 errorHandler->error




Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podział językowy - proponowana innowacja
#1
Lightbulb 
Cześć,

Nie było mnie tu trochę i widzę, że projekt idzie naprzód (a jak z optymalizacją? Tongue).
Szkoda tylko, że język polski jest wypierany przez angielski. Nie musi tak być Smile.
Wiadomo, że projekt musi być widoczny na arenie międzynarodowej, ale to nie znaczy, że musimy stać się anglikami Wink.
Sam mieszkam w Anglii i szczerze mówiąc czasem mam tego języka dość.

Ale gdybyśmy...
No właśnie, po takim krótkim wstępie czas przejść do sedna sprawy:

Podoba mi się rozwiązanie na stronie głównej, dwie dobrze widoczne flagi w lewym górnym rogu ekranu. Ale, gdy klikam na forum, nagle wszystko jest po angielsku, mimo, że wcześniej miałem wybraną opcję język polski.

Dlaczego mój wybór nie był zapamiętany?

Kiedyś był tu dość obszerny polski dział i był też taki sam w języku angielskim. I nagle wszystko z polskiego działu zostało wrzucone do jednej gałęzi "O wszystkim".
Ciężko teraz cokolwiek odszukać. Był też kanał IRC na którym można było pisać 'na szybko'. Teraz jest do tego Shoutbox, ale też po angielsku.

Więc, moja propozycja jest taka:
-niech opcja wyboru języka pozostanie zapamiętana tak, że gdy wejdę na forum mając wcześniej wybrany język np. polski, forum też będzie po polsku;
-dobrze by było, gdyby na forum również były dwie flagi w górnym lewym rogu ekranu, więc w każdej chwili mogę zmienić język;

Trochę rozszerzonym rozwiązaniem byłoby jeszcze:
-przy zakładaniu konta (oraz w ustawieniach użytkownika) mam do wyboru w jakich językach operuję tj. jak zaznaczę język polski i język angielski, oraz preferowany język polski to: interfejs będzie po polsku, a na forum będę widział cały dział angielski a pod nim polski. Oraz Shoutbox angielski, a pod nim polski.
Gdy zaznaczę, że mówię tylko po angielsku, wszystko co polskie będzie dla mnie ukryte. Podobnie, gdy zaznaczę, że mówię tylko po polsku. A jak dwa języki to dwa języki.
-przy takim rozwiązaniu, flagi w górnym lewym rogu ekranu na forum powinny zniknąć tj. być ukryte - gdy jestem zalogowany, gdyż mam ustawiony preferowany język w ustawieniach użytkownika. Wtedy te flagi byłyby tylko dla gości: polska flaga - polski interfejs - polskie forum jest wyświetlane, analogicznie: brytyjska flaga - angielski interfejs - angielskie forum jest wyświetlane.

Byłoby wtedy czysto i schludnie.
Mam nadzieję, że odczytacie ten pomysł i że nie jest zbyt zawiły Wink.

Tak w skrócie:
-Wchodzę na stronę główną jako gość, wybieram język polski,
-przechodzę na forum i forum jest po polsku dlatego, że wcześniej wybrałem język polski (wciąż mogę zmienić język klikając na flagę)
-loguję się, w ustawieniach mam ustawione, że mówię w dwóch językach, a preferowany to polski
-flagi z górnego lewego rogu znikają, gdyż nie są już potrzebne, a język interfejsu to polski (ustawiony mój preferowany język)
-jako że mam ustawione: mówię po angielsku oraz mówię po polsku, widzę dział angielski oraz dział polski (jednocześnie, przykładowo angielski nad polskim), oraz shoutbox angielski, a pod nim polski.

Użytkownik, który wybierze tylko język angielski, nie będzie widział działu polskiego.
I wszyscy zadowoleni Smile


Messages In This Thread
Podział językowy - proponowana innowacja - by PaweX - 01-14-2017, 02:20 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)