Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podział językowy - proponowana innowacja
#4
(01-14-2017, 02:20 AM)PaweX Wrote: Dlaczego mój wybór nie był zapamiętany?

Forum i portal nie są ze sobą zintegrowane, działają na dwóch różnych silnikach.

(01-14-2017, 02:20 AM)PaweX Wrote: Kiedyś był tu dość obszerny polski dział i był też taki sam w języku angielskim. I nagle wszystko z polskiego działu zostało wrzucone do jednej gałęzi "O wszystkim".
Ciężko teraz cokolwiek odszukać. Był też kanał IRC na którym można było pisać 'na szybko'. Teraz jest do tego Shoutbox, ale też po angielsku.

Większość wartościowego contentu powinno być po angielsku, inaczej ten wartościowy content jest dostępny tylko dla stosunkowo małej grupy osób (Polaków). Więcej Polaków zna angielski niż ludzi na świecie zna Polski. IRC nadal działa, tak, polski też, i tak, wiadomości z polskiego też się wyświetlają w logach (przynajmniej kiedyś tak było, teraz nie wiem, aktywność na tym kanale jest mniejsza niż na forum). Shoutbox niestety w chwili obecnej nie posiada zakładek, ale nigdzie nie jest napisane, że nie można pisać po polsku czy nawet po rosyjsku. Ludzie tak robią. Nie lubię, gdy tak robią, bo robi się bałagan i mieszanie się wiadomości w różnych językach, ale Shoutboxa mi się nie chce zmieniać i zapewne innym też.

Jest tylko jeden zbiorczy dział polski, żeby forum było nadal proste, a nie podzielone na gigantyczne sekcje. Teraz chcą polskie, jutro będą chcieli rosyjskie, pojutrze niemieckie... Fora są generalnie jednojęzyczne, a gdy nie są, to jeszcze nie widziałem, żeby ktoś to zrobił dobrze. Od tego robi się tylko bałagan i podział społeczności, co może działa dla oficjalnych forów dla graczy gry AAA, chociaż na tych forach zwykle nie ma i tak nic ciekawego. O wiele więcej można znaleźć na jednojęzycznych fanowskich stronach. Już nie wspominam o tym, że trzeba mieć moderatorów dla każdego języka i trzeba utrzymywać/śledzić basically kilka różnych for, które są zupełnie inne, poza tym że mają taką samą strukturę i są na tym samym serwerze.
[Image: XvN5CTW.png] [Image: UYXyyMS.png]


Messages In This Thread
RE: Podział językowy - proponowana innowacja - by Simbax - 01-14-2017, 08:44 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)