Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CBot - użycie i zmiana licencji
#2
CBOT jest integralną częścią gry i w chwili obecnej licencja to jest najmniejsze zmartwienie, zwłaszcza że i tak pewnie twoja kopia CBOTa nie byłaby 1:1, a sam CBOT pożycza sobie składnię z C++ i Javy'y, które to pożyczają sobie składnię z C... Języków nie można patentować/nie są chronione prawem jeśli dobrze pamiętam z wykładów, ale głowy nie dam, proszę mnie nie cytować. Odpowiadając na twoje pytania:
1. Czy jest kosztowny to nie wiem, na pewno jest okropnie wolny. Kiedyś próbowałem zrobić proste zadanie algorytmiczne i podobny program wykonujący się w Pythonie w chwilę, w CBOT wykonywał się ponad chyba 15 minut (nie czekałem do końca). To jednak wynika z limitu instrukcji wykonywanych w jednostce czasu jeśli dobrze pamiętam, ale nie wiem, jak będzie działać bez. Na pewno demonem prędkości nie będzie, bo to język interpretowany i jest warstwę wyżej niż C++ i z pewnością kilka lig niżej w optymalizacji niż "prawdziwe" języki, nawet skryptowe.
2. "Trudne" to pojęcie bardzo względne. Zależy od twojej wiedzy, umiejętności, doświadczenia, specyfiki projektu itd. Raczej jest to coś na co nawet doświadczony programista musiałby poświęcić z miesiąc, pół roku, lub więcej. W samym Colobot'cie nie chce mi się sprawdzać dokładnych liczb, ale CBOT to spory procent kodu, jeśli nie połowa. Jeśli chcesz wykorzystać Colobotową implementację, to nie jest to możliwe, bo CBOT jest zbyt mocno zintegrowany z kodem gry, chociaż już jest z tym jakiś postęp i nawet można odpalić CBOTa z konsoli, ale dalekie to od użyteczności.
3. Zależy czego oczekujesz, co już umiesz i jak dużo masz czasu do spożytkowania.
[Image: XvN5CTW.png] [Image: UYXyyMS.png]


Messages In This Thread
CBot - użycie i zmiana licencji - by PaweX - 01-14-2017, 11:14 PM
RE: CBot - użycie i zmiana licencji - by Simbax - 01-14-2017, 11:55 PM
RE: CBot - użycie i zmiana licencji - by PaweX - 01-15-2017, 12:35 AM
RE: CBot - użycie i zmiana licencji - by Simbax - 01-15-2017, 01:16 AM
RE: CBot - użycie i zmiana licencji - by Smok - 01-15-2017, 04:19 PM
RE: CBot - użycie i zmiana licencji - by krzys_h - 01-15-2017, 04:20 PM
RE: CBot - użycie i zmiana licencji - by Simbax - 01-15-2017, 10:25 PM
RE: CBot - użycie i zmiana licencji - by PaweX - 01-17-2017, 12:49 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)