Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studia informatyczne
#21
(07-29-2015, 12:13 AM)tomangelo Wrote: Na pierwszy rok na takich studiach potrzebny jest jakiś własny komputer do rozwiązywania zadań czy do nauki?

Na zajęcia nie musisz (ale możesz) przynosić swojego sprzętu, ćwiczenia z typowo informatycznych tematów oczywiście mają miejsce w laboratoriach komputerowych. Poza zajęciami możesz korzystać z komputera w bibliotece czy w wydziałowych pracowniach komputerowych - ale jest to nie wygodne i ograniczające, wybierając się na taki kierunek nie uciekniesz od swojego PC, który to nie musi być wysokich lotów.

Jeżeli chodzi o różnice pomiędzy FTIMS i WEEiA to też z początku się zastanawiałem, kiedyś ktoś mi powiedział że nic nie straciłem na idąc EEiA - dzisiaj stwierdzam że faktycznie miał rację. Poziom FTIMS nie jest jakoś wyższy (poza rekrutacją, kiedyś był to kierunek zamawiany), taki jest ogólny wniosek, miałem okazję pomagać, współpracować czy dyskutować z osobami tam się kształcącymi. Na pewno mają tam więcej teorii, matematyki, fizyki itd. - która dla co niektórych może być problematycznie upierdliwa.

Większość organizacji przeniosło swoje kanały informacyjne z typowego web page na facebook (ehhh).
Grami zajmują się na FTIMS, rzecz jasna pojawiają się tam też ludzie z innych wydziałów. Są graficy, "wymyślatorzy" i programiści. Prowadzone były warsztaty z unity engine, MAX 3D, by potem dobrać się w grupy 2-4 osoby i zrobić "coś grywalnego". Na końcu był udział we wspólnym projekcie, jakaś gra czołgowa jak dobrze pamiętam. Jakie są dalsze perspektywy, tego jeszcze nie wiem.
Z reszty, gdzie coś naprawdę się dzieje:
Koło młodych informatyków - ostatnio zaczęli prężniej działać ale niestety nie w kierunku gamedev http://kmi.iis.p.lodz.pl/wp/
Grupa .NET - skupieni wokół technologii microsoft.
Studenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR – elektronika i robotyka

Dysponuje kontaktami do większości istotnych tam osób - gdyby komuś zależało.
May the CBOT be with you
#22
Wielkie dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.
Spoiler :
[Image: unknown.png]
#23
Ja również pięknie dziękuję, więcej się o studiach na PŁ dowiedziałem z tego tematu, niż ze wszystkich rankingów, opinii i innych pierdół. Wink

@tomangelo: Podjąłeś już decyzję czy jeszcze się wahasz? Z tego co widzę tutaj głównie ludzie związani z Łodzia, więc o Częstochowie się raczej zbyt wiele nie dowiesz, stąd moje pytanie.
[Image: 76561198011930439.png]
"But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake" - GLaDOS
#24
Jeszcze się trochę wacham, chociaż trochę już się wyjaśnia.
Spoiler :
[Image: unknown.png]
#25
Jeśli chodzi o studia informatyczne na PCz, to tylko na WIMiI. Inne wydziały też mają informatykę, tylko jest ona uproszczona i ukierunkowana pod to czym się na danym wydziale zajmują. Poziom nauczania nie jest tutaj jakiś wybitnie wysoki, aczkolwiek program jest w większym stopniu dostosowany do rynku. Nauczą cię tutaj m.in. o sieciach komputerowych, programowaniu w wielu językach, systemach mobilnych, aplikacjach WWW i bazach danych. Jeśli nie przyszedłeś tylko po "papierek" i będziesz się uczyć, to wyjdziesz z solidną wiedzą. Program jest w sporej części zgodny z "ważniakiem" (http://wazniak.mimuw.edu.pl/).
"After three days without programming, life becomes meaningless."
~The Tao of Programming
#26
Powoli przekonuję się do Łodzi, mam jednak pewne pytanie co do osprzętu, gdyż jak rozumiem własny laptop będzie użyteczny. Jednak czy wystarczy choćby pierwszy lepszy używany model będący w stanie wyświetlić jakąś stronę internetową, czy potrzebne będą tu jakieś lepsze jednostki typu dedykowane GPU z CUDA>=2.0 czy DirectX 11?
Spoiler :
[Image: unknown.png]
#27
(08-18-2015, 05:24 PM)tomangelo Wrote: Powoli przekonuję się do Łodzi, mam jednak pewne pytanie co do osprzętu, gdyż jak rozumiem własny laptop będzie użyteczny. Jednak czy wystarczy choćby pierwszy lepszy używany model będący w stanie wyświetlić jakąś stronę internetową, czy potrzebne będą tu jakieś lepsze jednostki typu dedykowane GPU z CUDA>=2.0 czy DirectX 11?

Generalnie obejdzie się bez tego wszystkiego, na 6 semestrze jest przedmiot w blokach obieralnych obejmujący programowanie obliczeń równoległych z CUDA. Do tego czasu nie będziesz widział takich problemów, albo nie wybierzesz tych zajęć.

Akademik/mieszkanie masz już upatrzone czy będziesz dojeżdżać?
May the CBOT be with you
#28
W sumie jedno i drugie, bo mam miejsce w V DS, trzeba będzie ogarnąć komunikację miejską.
Spoiler :
[Image: unknown.png]
#29
@tomangelo: Jakbyś już się ulokował, to daj znać. IMHO fajnie byłoby się spotkać w kilka osób z forum. Smile
[Image: 76561198011930439.png]
"But there's no sense crying over every mistake, you just keep on trying 'till you ran out of cake" - GLaDOS
#30
Pierwszy w historii ICC ColoMeeting Big Grin ?
Spoiler :
[Image: unknown.png]
#31
V DS to nie fajnie, staraj się i próbuj przenieś gdzieś bliżej jak tylko się da. Zawsze po jakimś czasie się udaje. Dojeżdżać stamtąd najlepiej tramwajami 15, 15A.
May the CBOT be with you
#32
Przy najbliższej okazji spróbuję się przenieść, do tego czasu będę korzystać z uroków komunikacji miejskiej.
Spoiler :
[Image: unknown.png]


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)