Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zeus: Pan Olimpu - Złota Edycja
#8
Naprawdę nie chcę niszczyć niczyich marzeń, ale ten pomysł jest najzwyczajniej w świecie nierealny. Ani jedna, ani druga strona, nie jest nawet zorganizowaną grupą, większość osób zna się tylko przez Internet. Nie jesteśmy studiem, nie pracujemy 8 godzin dziennie nad jednym projektem, żebyśmy mieli w ogóle gdzie umieścić pracę nad czymś innym "w przerwach". Każdy ma swoje życie, szkołę, pracę, te projekty są po godzinach. Nikt tu nikim nie jest w stanie dyrygować.

Colobot jest projektem pasjonatów. Zdajesz sobie sprawę, jak wielki bum popularności był w momencie, kiedy wyszły newsy o otwarciu kodu? Wiesz, ile osób wtedy się uaktywniło, pojawiło? Zobacz, ilu zostało, ilu rocznie przybywa i ilu odchodzi, jakie jest tempo prac. I to nie jest kwestia organizacji, nawet najlepsza organizacja tu mało zmieni, taki jest po prostu charakter społecznościowego projektu, właściwie to wydaje mi się, że bardzo dobrze Colobot się trzyma. Ale chodzi o to, że każdy jest tu samodzielnie myślącą i organizującą się jednostką. Nie ma siły, żeby kazać choćby kilku osobom od nas pracować nagle nad kodem innej gry, o której w dodatku pewnie pierwszy raz słyszą. Ludzie, którzy do tej pory tu są, są zainteresowani Colobotem, mają do niego sentyment, trzyma ich tutaj znajomość z poszczególnymi ludźmi, chcą zgłębiać grę dzieciństwa, dla niektórych to może być najważniejsze hobby... Jeśli ktoś stąd zajmie się tą grą, to zrobi to z własnej, nieprzymuszonej woli. Ale trudno tu mówić o jakiejś większej, poważniejszej "współpracy" jeśli chodzi o współpracę całych grup ludzi, raczej poparciu inicjatywy, niczym więcej.

Na stronie colobot.info przecież nie będziemy nagle ustawiać działów związanych z grą inną niż Colobot, to nie ma sensu.

Podajesz za dużo ogólników odnośnie rzekomej "współpracy". W moim rozumieniu to słowo jest zupełnie niepasujące do tego, co możemy zrobić. Poprzeć inicjatywę, czyli pozwolić temu tematowi tutaj pozostać, napisać newsa na głównej zachęcającego do dołączenia, owszem, to jest bardziej prawdopodobne. Jeśli jednak oczekujecie, że nagle cały TerranovaTeam zacznie zajmować się czymś innym, to się zawiedziecie i to nie z powodu czyjejś złośliwości, tylko po prostu z niemożliwości takiego przedsięwzięcia.

TL;DR kto będzie chciał, ten dołączy do was, kto nie, ten nie, "współpraca" to nieodpowiednie słowo, możemy co najwyżej "poprzeć" wasz projekt (jako "ci od Colobota") reklamując go.
[Image: XvN5CTW.png] [Image: UYXyyMS.png]


Messages In This Thread
RE: Zeus: Pan Olimpu - Złota Edycja - by Emxx52 - 05-26-2015, 02:39 PM
RE: Zeus: Pan Olimpu - Złota Edycja - by Simbax - 05-26-2015, 03:21 PM
RE: Zeus: Pan Olimpu - Złota Edycja - by Simbax - 05-26-2015, 08:50 PM
RE: Zeus: Pan Olimpu - Złota Edycja - by ziemek8 - 05-26-2015, 09:58 PM
RE: Zeus: Pan Olimpu - Złota Edycja - by Abadon - 05-30-2015, 01:06 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)