Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co jest planowane w następnej wersji Golda?
#16
(07-19-2015, 10:21 PM)michx Wrote: Czyli póki co nowe tekstury obejmują tylko modele, obiekty? Nie ma tam nowych tekstur dla powierzchni planet i nieba ?
Kilka z nich, jeśli się znajdą stosowne zdjęcia i będzie jak je stosownie obrobić, będzie można wprowadzić bez problemu. Na tę chwilę nie licząc wektorów UI mamy jeszcze zremasterowane tekstury Ziemi widocznej z kosmosu, gwiazd oraz flar słonecznych, które najpewniej również wprowadzimy razem z teksturami UI po wszelkich pracach porządkowych z nimi związanych.

Co do tekstur gruntu oraz nieba, szczerze mówiąc nie robiłem jeszcze niczego na poważnie w związku z tym, jako że ciężko znaleźć zdjęcia, w dodatku na wolnej licencji i w wysokiej rozdzielczości, które wyglądałyby sensownie po obróbce i które są na tyle podobne do oryginału, by ich podmiana nie sprawiła niespójnego wrażenia zmiany stylu graficznego gry (który ma pozostać nadal taki sam, z tą różnicą że więcej detali i efektów).

Dobrym przykładem jest zdjęcie mgławicy widocznej na Orfenii, które pobrałem kiedyś w oryginale ze strony NASA. Okazało się, że wcale nie ma ono jakoś specjalnie większej rozdzielczości jak to, które było w oryginalnym Colobocie (jako że jest jeszcze z czasów gdy teleskop Hubble robił zdjęcia gwiazd w niskiej rozdzielczości, nie to co dziś). I teraz dylematem grafika jest to, czy zostawić to zdjęcie tak jak było, czy może zamienić je na jakieś inne, współczesne zdjęcie mgławicy (o rozdzielczości często 150+ megapikseli, jak to trzymać w repo Wink ...) i tym czasem narażając planetę Orfenię na zupełnie inny "feel" kolorystyczny który nie każdemu się spodoba?



PS: Tak patrzę teraz w spokoju na tę dyskusję i widzę, że w sumie każdy z nas, grafików (@Simbax , @RaptorParkowsky i @tomangelo) twierdzi co innego o obecnym stanie prac nad grafiką w GOLD Wink. To chyba przez ten pośpiech, słońce i konwersacje w dużej części po angielsku na forum. Sam mam wrażenie, że to co myślę po angielsku, zupełnie inaczej myślę po polsku... Tongue


Messages In This Thread
RE: Co jest planowane w następnej wersji Golda? - by RaptorParkowsky - 07-19-2015, 11:46 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)