Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co jest planowane w następnej wersji Golda?
#21
(07-20-2015, 02:29 PM)michx Wrote: Skoro trudno znaleźć takowe zdjęcia potrzebne do zrobienia tekstur nieba czy też ziemi bez praw autorskich, to może dobrze by było samemu je wykonać, a później obrobić. W linkach zamieściłem parę fotek zrobionych na szybko w formacie 21MP 16:9. Posiadam również wersje w RAWie, które z pewnością byłyby jak najlepsze w celach obróbki (zrobione lustrzanką A850)
No, tak się składa, że nikt tutaj w zespole TerranovaTeam nie ma profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Tak więc dziękuję za całkiem niezłe próbki. Udało mi się z nich zrobić bezszwowe tekstury zamienne:

cloud02 (chmury z Terranovej)
http://i.imgur.com/SCgVe5v.jpg

cloud04 (chmury z Tropici)
http://i.imgur.com/IUHeMya.jpg

No i bardzo wczesną próbę bezszwowy segment ulicy z domalowanym pasem:
http://i.imgur.com/XIb62UU.jpg

Niestety co do tekstur gruntu jest problem taki, że są one fragmentami poskładanymi w jeden plik i w samych plikach leveli scene bardzo ciężko cokolwiek z tego poskładać. Najchętniej powydzielałbym poszczególne fragmenty po prostu i zmienił w scene to odpowiednio, by można było wygodnie tym wszystkim oporządzać. Wtedy dopiero można byłoby na poważnie usiąść nad nowymi teksturami gruntu, choć wolałbym, by w tej sprawie wypowiedział się jakiś programista z zespołu, np. @krzys_h lub @piotrdz .

Co do chmur sprawa jest nawet prostsza niż myślałem, mając do dyspozycji tak dobre zdjęcia. Choć generalnie najlepiej by było mieć tych zdjęć nieco więcej, zrobionych w różnych porach dnia i najlepiej część z nich pod słońce (by zminimalizować ilość ciemnych fragmentów obłoku). Np. na Nevadzie w grze swobodnej mamy do czynienia z chmurami w kolorystyce popołudniowej, gdy słońce zachodzi i robi się już późny wieczór, a niebo staje się czerwone. Czegoś takiego samym balansowaniem kolorów nie mogłem zbytnio osiągnąć, by wyglądało to dość naturalnie. Tak więc, w miarę możliwości byłbym wdzięczny za więcej zdjęć Smile .

(07-20-2015, 01:51 PM)tomangelo Wrote: Tzn. do 0.1.8 będą te same tekstury co teraz w rozdzielczości 256x256 czy będą odświeżone? Czy też może całkiem nowe? Przyznaję że czasem się gubię w tym wszystkim. Po prostu sądziłem, że do czasu 0.1.8 (jeszcze trochę czasu może minąć) będą też poprawione tekstury.
Idea była taka, by nie robić jednak wektorów tekstur obiektów, jako że byłoby to zwyczajne dołożenie sobie dodatkowej roboty do czegoś, co i tak będzie najprawdopodobniej zastąpione większą ilością vertexów, gdy zaczniemy (mając do dyspozycji nowy format modeli i animacji) projektować na bazie Twoich modeli, modele CGI, które po niewielkich zmianach będą z powodzeniem funkcjonować jako pełnoprawne modele do użycia w grze. Tak więc postanowiliśmy zwektorować jedynie te tekstury, które są bardziej pewne użycia po jakimkolwiek refaktoringu bez ryzyka naprawdę wielkich zmian, czyli tekstury UI.

(07-20-2015, 01:51 PM)tomangelo Wrote: No i osobiście nie robię większych różnic poza zwiększeniem ilości polygonów, nie myślę o modelowaniu każdej śruby z osobna do modeli gry, chyba że jako opcjonalny mod dla posiadaczy lepszego sprzętu, lub na potrzeby tworzenia materiałów video.
Właśnie o to chodzi. Choć dołożę pewien istotny szczegół, że przyszłe, hi-polygonowe modele do gry nie będą w 100% tymi samymi modelami, które określam mianem "modele CGI do renderów promocyjnych". Modele do gry będą musiały mieć wszystkie polygony striangularyzowane (w wariancie CGI muszą zostać jak najprostsze siatki, jako że łatwiej wprowadzać zmiany - właśnie na modelach CGI będą wprowadzane wszelkie zmiany, zanim trafią do gry), tekstury odpowiednio zoptymalizowane oraz wszelkie modyfikatory wygładzające siatkę (subdivision surface, bevel) odpowiednio zmniejszone lub w ogóle wyrzucone, by nie przesadzać z ilością polygonów na potrzeby gry.

(07-20-2015, 03:38 PM)Simbax Wrote: Przede wszystkim chcę otrzymać prostą odpowiedź na jedno pytanie: czy wektoryzować obecne tekstury dla obecnych modelów?
Nie. Gdy będziemy prowadzić prace nad modelami CGI, wtedy będziemy się zgłaszać z prośbami o zrobienie jakichś konkretnych tekstur, których te nowe modele będą rzeczywiście potrzebowały (typu czarno-żółtych pasów i symboli na robotach i budynkach, itp. szczegóły nie mogące być wymodelowane).


Messages In This Thread
RE: Co jest planowane w następnej wersji Golda? - by RaptorParkowsky - 07-22-2015, 10:02 AM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)