Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co jest planowane w następnej wersji Golda?
#23
(07-22-2015, 10:02 AM)RaptorParkowsky Wrote:
(07-20-2015, 02:29 PM)michx Wrote: Skoro trudno znaleźć takowe zdjęcia potrzebne do zrobienia tekstur nieba czy też ziemi bez praw autorskich, to może dobrze by było samemu je wykonać, a później obrobić. W linkach zamieściłem parę fotek zrobionych na szybko w formacie 21MP 16:9. Posiadam również wersje w RAWie, które z pewnością byłyby jak najlepsze w celach obróbki (zrobione lustrzanką A850)
No, tak się składa, że nikt tutaj w zespole TerranovaTeam nie ma profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Tak więc dziękuję za całkiem niezłe próbki. Udało mi się z nich zrobić bezszwowe tekstury zamienne:

cloud02 (chmury z Terranovej)
http://i.imgur.com/SCgVe5v.jpg

cloud04 (chmury z Tropici)
http://i.imgur.com/IUHeMya.jpg

No i bardzo wczesną próbę bezszwowy segment ulicy z domalowanym pasem:
http://i.imgur.com/XIb62UU.jpg

Niestety co do tekstur gruntu jest problem taki, że są one fragmentami poskładanymi w jeden plik i w samych plikach leveli scene bardzo ciężko cokolwiek z tego poskładać. Najchętniej powydzielałbym poszczególne fragmenty po prostu i zmienił w scene to odpowiednio, by można było wygodnie tym wszystkim oporządzać. Wtedy dopiero można byłoby na poważnie usiąść nad nowymi teksturami gruntu, choć wolałbym, by w tej sprawie wypowiedział się jakiś programista z zespołu, np. @krzys_h lub @piotrdz .

Co do chmur sprawa jest nawet prostsza niż myślałem, mając do dyspozycji tak dobre zdjęcia. Choć generalnie najlepiej by było mieć tych zdjęć nieco więcej, zrobionych w różnych porach dnia i najlepiej część z nich pod słońce (by zminimalizować ilość ciemnych fragmentów obłoku). Np. na Nevadzie w grze swobodnej mamy do czynienia z chmurami w kolorystyce popołudniowej, gdy słońce zachodzi i robi się już późny wieczór, a niebo staje się czerwone. Czegoś takiego samym balansowaniem kolorów nie mogłem zbytnio osiągnąć, by wyglądało to dość naturalnie. Tak więc, w miarę możliwości byłbym wdzięczny za więcej zdjęć Smile .
Ok, mogę postarać się porobić jeszcze trochę i w najbliższych dniach wrzucić. Fajnie, że się przydały. Wink
A nie lepiej byłoby obrabiać RAWy, czy wystarczą Wam jpegi? Mogę wrzucić poglądowo na google dysk folder z takimi zdjęciami i te które się nadadzą poźniej wrzucić w RAWie.


Messages In This Thread
RE: Co jest planowane w następnej wersji Golda? - by michx - 07-23-2015, 03:12 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)