Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co jest planowane w następnej wersji Golda?
#25
(07-23-2015, 05:19 PM)tomaszkax86 Wrote: Narzędziami do balansu kolorów, kontrastu i jasności nie zabarwisz nieba na inny kolor. Do tego celu tworzy się dodatkową warstwę powyżej bieżącej w trybie Barwy, Koloru, Nasycenia lub Wartości a następnie odpowiednio barwi całość lub wybrany jej fragment.

To ja wiem. Miałem na myśli tylko to, że taki efekt nadal nie będzie zbyt realny, gdyż nie chodzi mi o zabarwienie tylko nieba, ale także o odpowiednie zabarwienie samych obłoków. Chodzi o uzyskanie odpowiedniego realizmu i naturalnego szczegółu w takim stopniu, by po korekcji barw nie uzyskać czasem oczywistego "efektu fotoszopa". Dlatego, gdy już modyfikuję barwy w danym obrazie, to wolę to robić na całym obrazie na samym końcu dla uzyskania odpowiedniego tonu, nie dla każdej z warstw z osobna (jeśli to oczywiście nie jest konieczne w innym przypadku).

(07-23-2015, 05:19 PM)tomaszkax86 Wrote: Nie wrzucaj RAW, skonwertuj do formatu kompresującego bezstratnie, np. PNG.
Potwierdzam, format zdecydowanie wygodniejszy do użycia, choć i tak nawet z niezbyt skompresowanymi JPEG da się pracować, skoro i tak wynik końcowy będzie max 4096x2048 w przypadku tekstur nieba (więcej naprawdę nie potrzeba).

Tak poza tym, @michx , polecam, abyś nowe zdjęcia wrzucił w jakimś specjalnie utworzonym do tego celu temacie na forum, by nie zaśmiecać już dłużej tego wątku.


Messages In This Thread
RE: Co jest planowane w następnej wersji Golda? - by RaptorParkowsky - 07-23-2015, 07:57 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)