Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
An email to Polish Ministry of Education
#15
Well, this is getting tricky...
Spoiler :
Code:
Szanowni Państwo

Dotarły do nas wieści o Państwa pomyśle dotyczącym rozwinięcia nauczania programowania w szkolnictwie. Popieramy ten pomysł, informatyka to dziedzina szybko rozwijająca się, wymagająca tworzenia oprogramowania wysokiej jakości, co z kolei wymaga twórczych umysłów.

W związku z tym chcemy przedstawić Państwu projekt gry Colobot: Gold Edition. Obecnie nasz skromny zespół twórców, zwany TerranovaTeam, rozwija tę grę polegającą głównie na programowaniu robotów w języku o składni zbliżonej do najbardziej powszechnych języków w tworzeniu aplikacji komputerowych - C++ i Java. Jest to reedycja gry Colobot autorstwa szwajcarskiego studia Epsitec, która otrzymała Państwa rekomendację nr 1369/2002 (http://bip.men.gov.pl/men_bip/dziennik_urzedowy/dz_3_02_tab_9.htm). W roku 2012 prawa do gry, wraz z jej kodem źródłowym, zostały przyznane naszemu zespołowi i od tej pory jest rozwijana na zasadach open source. Nasza gra, w porównaniu do oryginalnej odsłony z 2001 roku, zawiera mniejszą ilość błędów oraz mnóstwo unowocześnień, mających na celu m.in. ułatwienie nauki programowania, czy też wprowadzenie nowych elementów do nauki. Gra jest darmowa, przetłumaczona na język Polski, działa na platformach Windows oraz Linux i jest stosunkowo łatwa w modyfikacji, co również oznacza możliwość dostosowania kursu programistycznego do potrzeb danej placówki dydaktycznej przez wykładowców. Ponadto działa bezproblemowo na większości starszych komputerów.

Obecnie gra znajduje się w fazie rozwojowej alpha. Jednakże uważamy, iż jest ona wystarczająco stabilna i dobrze udokumentowana, by móc stanowić solidną podstawę w polskim szkolnictwie na poziomie gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnym. Nasz zespół wspierał już podobne inicjatywy. W roku 2014 Colobot: Gold Edition znalazł miejsce w programach konkursu Motorola Solutions Diversity 2014 oraz warsztatów programistycznych Devoxx4Kids Polska 2014. Również w tym roku konkurs Diversity odbył się z naszym udziałem (http://www.diversity.pl/aktualnosci/item/114-startujemy), a Devoxx4Kids Polska 2015 startuje we wrześniu w Gdyni z programem uwzględniającym również i naszą grę (http://www.devoxx4kids.pl/gdynia/grupa10+.html).

Liczymy na Państwa odpowiedź.

Z poważaniem
Administrator społeczności TerranovaTeam

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz*
*Wpisz ktoś swoje imię, kiedy będzie wysyłał oficjalną wersję listu.
Reply


Messages In This Thread
RE: An email to Polish Ministry of Education - by RaptorParkowsky - 07-25-2015, 03:54 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)