Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe tryby do ProgramoBitwy
#3
(09-22-2015, 02:59 PM)tomangelo Wrote: tylko najpierw kwestia czy możemy wykorzystać ćwiczenia z C4S w Goldzie
Szybciej zrobimy własne na ich podstawie w sumie. Jakoś wątpię by Otto nałożył jakiś specjalny patent na kurs piłki nożnej i wyścigi z CeeBot4 i CeeBot4-SCHOOL.

(09-22-2015, 02:59 PM)tomangelo Wrote: zużywające się ogumienie
Coś takiego było w BuzzingCars, gdy samochód zbyt długo jechał w lawie. Fajny ficzer w sumie.

(09-22-2015, 02:59 PM)tomangelo Wrote: Pierwsze zadanie to raczej po przepisaniu kodu fizyki. Nie wiadomo czy obecny silnik pozwala dodać taki bezwładny obiekt i ile pracy wymagałoby zaimplementowanie czegoś takiego. Drugi powinien być wykonywalny.
Tutaj również trzeba będzie specjalnie pozmieniać m.in. maksymalną szybkość i przyśpieszenie w fizyce/logice robotów. Poza tym, przydały by się prawdziwe modele dla BolidBotów, czy jak się one tam nazywały w CeeBot4 (dawno nie grałem...) zamiast PracticeBotów. Ciekaw jestem, czy gdybyśmy dostali źródła CeeBot3/CeeBot4, to w paczce byłyby też źródła renderu z cover artu, gdzie widać było te bolidy jako nieco zmienione PracticeBoty (swoją drogą mam wrażenie, że w ten cover art włożono więcej pracy, niż nad samą grafiką w tych CeeBotach...).

Odnośnie ogółem pomysłu na code battlesy, jestem za. Każdy rozdział zawierał będzie załóżmy po jednej konkurencji w każdej kategorii (ewentualnie różne mapki do wyboru) + po jednym, dwóch ćwiczeniach, by średnio zaawansowani mogli poznać choć trochę podstawy, jak kodzić by w ogóle te code battlesy grać bez konieczności zaliczenia i zakucia Exercisesów i Challengesów.


Messages In This Thread
Nowe tryby do ProgramoBitwy - by DavivaD - 09-22-2015, 02:31 PM
RE: Nowe tryby do ProgramoBitwy. - by tomangelo - 09-22-2015, 02:59 PM
RE: Nowe tryby do ProgramoBitwy. - by RaptorParkowsky - 09-22-2015, 04:33 PM
RE: Nowe tryby do ProgramoBitwy. - by tomangelo - 09-22-2015, 05:22 PM
RE: Nowe tryby do ProgramoBitwy. - by DavivaD - 10-08-2015, 03:01 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)