Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podział językowy - proponowana innowacja
#5
Quote:Forum i portal nie są ze sobą zintegrowane, działają na dwóch różnych silnikach.

Pisałem raczej retorycznie, ale chodziło mi o to, że ktoś inny może tak pomyśleć. Jestem raczej projektantem niż programistą, więc dałem streszczenie projektu. Jeśli nie jest to trudne, można by połączyć w przyszłości oba silniki, lub chociaż zrobić jakąś wymianę danych między nimi.


Quote:Większość wartościowego contentu powinno być po angielsku, inaczej ten wartościowy content jest dostępny tylko dla stosunkowo małej grupy osób (Polaków).

Całkowicie się zgadzam. Tym bardziej, że Colobot nie jest znany na świecie zbytnio.
Ale jeśli spojrzysz na to tak:

-Duży pokój anglojęzyczny i gdzieś tam w rogu mały kącik polskojęzyczny.

Niby to jest teraz, ale to nie to. Sam fakt, że na stronie jest jakiś tam dział polski, wprowadza bałagan patrząc ze strony anglojęzycznej.
Bardzo dobrze, że jest polski dział - zawsze coś. Ale to wprowadza bałagan na obecnym etapie. Może nie za duży bałagan, ale jest.
Dlatego proponowałem aby ukryć polski dział, dla tych którzy mają ustawiony tylko język angielski. Wtedy można by go trochę poszerzyć.



Quote:Jest tylko jeden zbiorczy dział polski, żeby forum było nadal proste, a nie podzielone na gigantyczne sekcje. Teraz chcą polskie, jutro będą chcieli rosyjskie, pojutrze niemieckie...

Nie. Tylko polski i angielski. Konsekwentnie. Polski dlatego, że to forum jest założone przez polaków i oryginalnie było po polsku. Angielski to wiadomo. A niemiecki, czy rosyjski, czy jakikolwiek inny język nie ma powodu by być na tym forum. Nawet jeśli byłoby tutaj aktywnych 30% niemieckich (przykładowo) użytkowników to i tak nie ma powodu, żeby robić dla nich osobny dział. Skoro dobrze piszą po angielsku to po co dla nich nowy dział? A jak chcą mieć własny, to niech stworzą swoje forum. Inaczej jest z językiem polskim. Jesteśmy polakami, pisaliśmy po polsku i nagle mamy przestać całkowicie i rozmawiać tylko po angielsku? Wiem, że tak nie jest i nie byłoby dobrze gdyby tak się stało.

Proponuję więc pomysł z pierwszego postu wraz z poprawką:
-anglojęzyczne forum + opcja w stylu "mówię po polsku" w ustawieniach użytkownika i przy zakładaniu konta. Jeśli ta opcja jest zaznaczona, interfejs jest po polsku oraz polski "kącik" nie jest ukryty. To samo, gdy jestem na stronie jako gość i mam wybraną polską flagę.


P.S. Zaglądam tu od czasu do czasu, może nie za często, ale to nie prawda, że przez ostatnie 4 lata miałem projekt Colobot'a kompletnie gdzieś. Colobota właściwie poznałem dzięki wam (szukałem narzędzi do Blupiomani a znalazłem do Colobota Smile - jakoś tak przed otrzymaniem kodu od Epsitec ), wcześniej grałem w Planet Blupi jak byłem w podstawówce 1-3 i Speedy Eggbert (trochę później), a Colobota widziałem tylko na stronie Epsitec. Po prostu nie programuję tak dobrze jak wy, nie jestem też jakimś dobrym artystą 2D/3D. Zajmuję się wszystkim, ale w niewielkim stopniu. Dlatego też, nie wiem jak wam pomóc. Tym bardziej, że brakuje czasu. Ja was podziwiam, że wy macie czas i chęci. Naprawdę trzeba być ogromnym fanem Colobota do tego Smile.


Messages In This Thread
RE: Podział językowy - proponowana innowacja - by PaweX - 01-14-2017, 09:42 PM

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)